Bizler sosyal çevrenin birer parçasıyız. Kendimizi doğru konumlandırarak doğru kararlar verip diğer insanlara karşı doğru hareket ettiğimizde ise tam olarak sosyal çevremizin fonksiyonel bir parçası olabilmekteyiz. Ancak sosyal çevremiz bazen hayat arkadaşımız veya ailemizin üyeleri gibi bizden onlara uygun kararlar vermemizi ve buna uygun hareket etmemizi bekleyip isterler. Buna bağlı olarak da problemler, anlaşmazlıklar ve krizler oluşabilir.

"Psikolog İzmir'de" ekibinin amacı; bireylere ruhsal ve duygusal açıdan özgür bir yaşama, doğru ve sağlıklı bir görüşe sahip olmalarını hem kendileriyle hem de tüm dünyayla sorumluluk sahibi bir şekilde barışık olmalarını sağlamayı amaçlamıştır.

Psikoterapi, diyalog biçiminde karşılıklı konuşma şeklinde uygulanır. Terapinin başlangıç noktası ve hareket ekseni, yaşamak ve yaşadıklarını anlamaktır. Psikoterapik süreç, yaşananların merkezi olan duygulara yönelik fenomolojik analizler üzerinden yürütülür. Bu analizlerin amacı, neden-sonuç olarak ortaya çıkan hareket ve davranışların gerekçesinin tespit edilmesi ve ardından bu davranışların gereğine uygun şekilde (yeniden) oluşturmasıdır.

Psikoterapi, bireyin yaşam içerisindeki kendisine özgü benliğini bulmasıdır.

Psikoterapi, özgürlük ve sorumluluk bilinciyle oluşturulmuş, insanlık onuruna yakışan ve değer veren bir yaşama yönelik olarak gereken şartların analizi olarak anlaşılmalıdır. Terapi sürecinin ön planında bireyin yaşamındaki, ilişkilerindeki ve davranışlarındaki açıklık ve öz etkinlik (kendini adama yeteneği) ortaya çıkarılır. Sonrasında makul varoluşa yönelik kişisel ihtiyaç ve gereksinimler üzerinde yoğunlaşılır.

Eğitim & Seminer sayfamızda sunmuş olduğumuz Psikoterapi Eğitimlerine, Seminerlere ve Atölye çalışmalarına göz atabilirsiniz.

Bize ulaşabileceğiniz web sitelerimiz:

Roberto Assagioli Psikosentez Enstitüsü Türkiye ®

Felsefe Terapisi Enstitüsü Türkiye ®

Cinsel Terapi Enstitüsü Türkiye