Eğer İzmir ve çevresinde yaşamıyorsanız ve yüz yüze görüşme şansımız yok ise Online Danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Online Danışmanlık - Online Psikolojik Danışmanlık - Online Koçluk - Online Terapi

İnsanlar hikaye anlatmaya başladıklarından beri, kahraman karakteri her zaman var olmuştur. Kendi hayatında veya yaşadığı toplum hayatında bazı şeylerin yolunda olmadığı zaman kahraman seyahate çıkar. Kahraman, bu durumu sona erdirmeye soyunur, birçok maceralar yaşar. Kahraman, kafasının karışmasına müsaade etmeden, tüm şüphe ve tahmin dahi edilemezliklere rağmen kendi sesini dinler ve daima başarılı olur.

 Tüm kültürlerde, kahramanların seyahatleri, hikâyenin temel unsurudur. Seyahat aslında insan ruhuna seyahati temsil etmektedir.

Her birey, kendi yaşamının kahramanıdır ve başından birçok macera gelip geçecektir. Bu bilince ulaştığınızda kendi yaşamınızın da bir kahramanlık seyahati olduğunun farkına varacaksınız. Ve hayatınızı bu şekilde değerlendirmeye ve bir anlam kazandırmaya başlayacaksınız. İlginç bir şekilde mitlerde, hiçbir kahraman başarısızlığa uğramaz. Kaybedecek hiçbir şeyleri yoktur; buna karşın kazanacak şeyleri çoktur. Birinci ve en önemli adımı başardınız.

Aktif olarak “bilinçli” olmanız, öngörülen kaderinize karşı daha fazla pasif kalmamanızdan farklı bir anlam taşımamaktadır. Aksine bu durumda kaderiniz, artık kendi elinizdedir. 
Çince’de “kriz” kelimesi,  “şans” anlamına gelmektedir. Sizin şansınız! Ve eğer bu şansı kullanmak isterseniz size her zaman yardımcı olmak üzere memnuniyetle burada hizmetinizdeyiz. Kahramanın uzun ve zorlu yolu,  bu ilk adımla başlamaktadır. Bu yolda, adım adım ilerleyerek neredeyse tüm hedeflere ulaşabileceğimizin bilincinde olmalıyız.

Size bizde nasıl bir “portre” oluşturduğunu yansıtacağım. Bu bağlamda konuşacak ve görüşeceğiz. Size sizin için yardımcı olacak bilgileri ve dikkate almanız gereken konuları anlatacağız. Size sorular soracak ve teşvik edici bilgiler vereceğiz. Bu sayede, sorununuzu farklı veya diğer bir perspektiften (perspektiflerden) görebileceksiniz.

Ağaçlardan önce ormanı görürüz. Dikkat ve özen önemli konulardır.

Bu bağlamda özel olarak sunmuş olduğumuz Online danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz:

İster sadece

... psikolojik konulardan konuşmak isteyin

... isterse  bazı şeyleri temelden değiştirmek isteyin,

... veya "büyük" bir probleminiz olsun.  O zaman, birlikte en azından "küçük bir çözüm yaratabiliriz,

... bu da, açığa kavuşturmak istediğiniz konularda size yardımcı olacaktır,

... zor anlarında insanın bir desteğe, bir yol arkadaşına ihtiyacı vardır,

... yüreğinizde taşıdığınız her ne olursa olsun,

... tüm kaygı ve düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

Sorunun ne olduğunu birlikte analiz edelim ve "hedefimizin" ne olabileceğini düşünelim. Ne yönde ilerleyebileceğinizi ve nasıl ilerlemek istediğinizi beraber tespit edelim! Her zaman, farklı ve değişik yollar mevcuttur. Kendi içinize kapanmayın aksine, kendinizi ideal şekilde geliştirebilmeli ve eksiklerinizi tamamlamalısınız. Bizim açımızdan, her online danışmanlık oldukça kişisel ve kendine özeldir. Aynı sizin gibi, kendine özel ve eşsiz. Burada, hiçbir şey sizden daha önemli değildir. Tek önemli olan sadece sizsiniz ve geçmişinizde yaşananlar, bugününüz ve geleceğinizdir...

Online danışmanlığın sağladığı faydalar

İnsanların karşı karşıya oturup yüz yüze kurduğu iletişim elbette çok daha farklıdır. Ancak sadece bundan ötürü online danışmanlığın yoğunluğunun veya kapsamının daha az olduğu söylenemez. Bu modern danışmanlık biçiminin, elbette getirdiği bazı dezavantajlar da bulunmaktadır. Örneğin, online danışmanlıkta karşınızdaki kişinin mimikleri eksiktir. Buna karşın, online danışmanlığın mesafeleri aşmada sağladığı avantaj da ortadadır.  Dışarıda beklemek zorunda kalmadan, her yerden ve her gün -hatta gece saatlerinde bile- huzur içerisinde kolayca ulaşarak taleplerinizi, durumunuzu veya isteklerinizi yazabilirsiniz. Aynı zamanda, yazılarınızı anonim koruması altında paylaşabilirsiniz.  Bu sayede, düşüncelerinizi düzenleyebilir ve bunları maddeler halinde yazıya dökebilirsiniz. Bu durumun daha fazla açıklık ve rahatlama sağladığını muhtemelen hissedecekseniz.

Anonim olmak

Online danışmanlık hizmetini kendi isminizi belirtmeden de alabilirsiniz. Bu durum,  istediğiniz anonimliği size sağlayacaktır.

Zaman ve yer açısından bağımsızlık.

Hem her zaman hem de oturduğunuz yerden  online danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Türkiye’de, Almanya’da, Amerika’da veya Afrika’da bile yaşıyor olabilirsiniz, yaşadığınız yer danışmanlık hizmeti almanıza artık hiçbir engel oluşturmayacak.

Zamandan tasarruf

Danışmanlık hizmeti almak için en uygun yer ve zamanı kendiniz belirleyin.

İş saatlerine bağlı olmayacaksınız, gitme gelme telaşı yok, park yeri bulma sorunu yok. Danışma sonrası elde edilen neticeleri, şahsen ve yoğun bir şekilde değerlendirebilirsiniz. 

Daha fazla danışmanlık hizmeti almak isteyip istemediğinize, her zaman yeniden karar verebilirsiniz.

Masraftan tasarruf

Zamanın yanı sıra sanal dünyanın dışında seyahat masrafı gibi diğer masraflardan da tasarruf edeceksiniz. 

Gizlilik ve mahremiyet

Online Danışmanlık teklifimiz, kesin ve mutlak gizlilik ilkesi dayanır. Talep ederseniz daha önce belirtilmiş olduğumuz gibi danışmanlık hizmetini anonim koruması altında alabilirsiniz. Her şey, mahremiyet ve gizlilik çerçevesinde yürütülecektir. Bilgileriniz, inceleme için asla üçüncü kişilere verilmeyecektir. Prensip olarak bu gizlilik taahhüdü, yürüttüğümüz hizmet kapsamında sizden öğrenmiş olduğumuz tüm mesleki ve kişisel bilgiler için geçerlidir. Bir Danışman’ın gizlilik yükümlülüğü, danışma hizmeti alan ile veren arasında tam güvene dayanmaktadır. Bir insan, yaşadıklarını, duygularını, düşünlerini ve hareket tarzına ilişin bilgilerini ancak verdiği bilgilerin güvenle saklanacağından emin olursa bir danışmana güvenerek açıklayabilir. Verilen danışmanlık hizmetinden veya içeriğinden sizden başka hiç kimsenin haberdar olmayacağından emin olabilirsiniz.

Online danışmanlık nasıl yapılıyor?

Prensipte oldukça basit: 3 adımda "Şimdi ve Burada" online oturum alabilirsiniz:

  • info@psikologizmirde.com.com mail adresimize online hizmet almak istediğinizi belirtiyorsunuz.
  • Size mail yoluyla geri dönüş yapılıyor ve bir adet Form gönderiliyor. Burada hangi saat ve günde online hizmet almak istediğinizi belirtiyorsunuz. Burada size Banka Hesap bilgilerimiz de gönderiliyor. Formu eksiksiz dolduruyorsunuz, ücreti yatırıyorsunuz ve bize Formu geri gönderiyorsunuz.
  • Formunuzu inceliyoruz ve teyit amaçlı size mail yoluyla geri dönüş yapıyoruz. Seçmiş olduğunuz görüşme biçimine göre: SKYPE, WHATSAPP bilgilerimizi size iletiyoruz. Belirlemiş olduğumuz zamanda online danışmanlık hizmetimize başlıyoruz.

Online danışmanlık talebinizin kaydının gerçekleşmesinden sonra e-mail adresinize teyit e-mail mesajı gönderilecektir.

Teyit mailinde seçmiş olduğunuz terapistin SKYPE adresi tarafınıza gönderilmektedir.

 Eğer SKYPE kullanmak istemiyorsanız WHATSAPP üzerinden de görüşme sağlanabilmektedir. Her iki hizmette de görüntülü veya görüntüsüz sohbeti tercih edebilirsiniz. Kararlaştırılan saatte online danışmanlık hizmeti sunmak üzere terapistimiz sizi SKYPE ya da WHATSAPP uygulamasında bekliyor olacaktır.

Psikosentez Danışmanlık ve Eğitim Merkezi Türkiye İzmir'de ve Malta Valletta'da yüz yüze seanslar vermektedir. Bunun haricinden Dünya'nın neresinde yaşıyorsanız yaşayın Online Terapi, Online Psikoterapi ya da Online Psikolojik Danışmanlık ile kullanmış olduğumuz son model teknoloji ile seanslara katılabilirsiniz. Bunun için Online Terapi sayfamıza göz atabilirsiniz.

KAPAT
ÖN KAYIT FORMU
Formu doldurun en kısa süre içerisinde biz sizi arayalım