Eğer İzmir ve çevresinde yaşamıyorsanız ve yüz yüze görüşme şansımız yok ise Online Terapi hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Online Terapi nedir?

İnsanlar hikaye anlatmaya başladıklarından beri, kahraman karakteri her zaman var olmuştur. Kendi hayatında veya yaşadığı toplum hayatında bazı şeylerin yolunda olmadığı zaman kahraman seyahate çıkar. Kahraman, bu durumu sona erdirmeye soyunur, birçok maceralar yaşar. Kahraman, kafasının karışmasına müsaade etmeden, tüm şüphe ve tahmin dahi edilemezliklere rağmen kendi sesini dinler ve daima başarılı olur.

Tüm kültürlerde, kahramanların seyahatleri, hikâyenin temel unsurudur. Seyahat aslında insan ruhuna seyahati temsil etmektedir.

Her birey, kendi yaşamının kahramanıdır ve başından birçok macera gelip geçecektir. Bu bilince ulaştığınızda kendi yaşamınızın da bir kahramanlık seyahati olduğunun farkına varacaksınız. Ve hayatınızı bu şekilde değerlendirmeye ve bir anlam kazandırmaya başlayacaksınız. İlginç bir şekilde mitlerde, hiçbir kahraman başarısızlığa uğramaz. Kaybedecek hiçbir şeyleri yoktur; buna karşın kazanacak şeyleri çoktur. Birinci ve en önemli adımı başardınız.

Aktif olarak "bilinçli" olmanız, öngörülen kaderinize karşı daha fazla pasif kalmamanızdan farklı bir anlam taşımamaktadır. Aksine bu durumda kaderiniz, artık kendi elinizdedir. 
Çince’de "kriz" kelimesi, "şans" anlamına gelmektedir. Sizin şansınız! Ve eğer bu şansı kullanmak isterseniz size her zaman yardımcı olmak üzere memnuniyetle burada hizmetinizdeyiz. Kahramanın uzun ve zorlu yolu,  bu ilk adımla başlamaktadır. Bu yolda, adım adım ilerleyerek neredeyse tüm hedeflere ulaşabileceğimizin bilincinde olmalıyız.

Size bizde nasıl bir "portre" oluşturduğunu yansıtacağım. Bu bağlamda konuşacak ve görüşeceğiz. Size sizin için yardımcı olacak bilgileri ve dikkate almanız gereken konuları anlatacağız. Size sorular soracak ve teşvik edici bilgiler vereceğiz. Bu sayede, sorununuzu farklı veya diğer bir perspektiften (perspektiflerden) görebileceksiniz.

Ağaçlardan önce ormanı görürüz. Dikkat ve özen önemli konulardır.

Bu bağlamda özel olarak sunmuş olduğumuz Online Terapi hizmetimizden faydalanabilirsiniz:

İster sadece

... psikolojik konulardan konuşmak isteyin

... isterse  bazı şeyleri temelden değiştirmek isteyin,

... veya "büyük" bir probleminiz olsun.  O zaman, birlikte en azından "küçük" bir çözüm yaratabiliriz,

... bu da, açığa kavuşturmak istediğiniz konularda size yardımcı olacaktır,

... zor anlarında insanın bir desteğe, bir yol arkadaşına ihtiyacı vardır,

... yüreğinizde taşıdığınız her ne olursa olsun,

... tüm kaygı ve düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

Online terapi ile sorunun ne olduğunu birlikte analiz edelim ve "hedefimizin" ne olabileceğini düşünelim. Ne yönde ilerleyebileceğinizi ve nasıl ilerlemek istediğinizi beraber tespit edelim! Her zaman, farklı ve değişik yollar mevcuttur. Kendi içinize kapanmayın aksine, kendinizi ideal şekilde geliştirebilmeli ve eksiklerinizi tamamlamalısınız. Bizim açımızdan, her online terapi oldukça kişisel ve kendine özeldir. Aynı sizin gibi, kendine özel ve eşsiz. Burada, hiçbir şey sizden daha önemli değildir. Tek önemli olan sadece sizsiniz ve geçmişinizde yaşananlar, bugününüz ve geleceğinizdir...

Online terapi hizmetiCOVID-19 pandemi süreciyle birlikte oldukça popüler hale gelmiştir. AlmanyaAvusturyaİsviçre ve Türkiye'de yaşayan TürklerTürkçe terapi almak için internet üzerinden Psikologlar ve Psikoterapistler ile iletişime geçmektedir. Skype ve Whatsapp gibi platformlar aracılığı ile gerçekleştirilen İzmir online terapi hizmetinin birçok artısı bulunmaktadır. Online terapi hizmeti sayesinden Almanya'dan da bağlanarak Türkiye’den psikoterapi almanız mümkündür. Bu durumun zaman tasarrufu ve uygun ödeme seçenekleri gibi birçok artısı bulunmaktadır.

Online Terapi'nin sağladığı faydalar

İnsanların karşı karşıya oturup yüz yüze kurduğu iletişim elbette çok daha farklıdır. Ancak sadece bundan ötürü online terapinin yoğunluğunun veya kapsamının daha az olduğu söylenemez. Online Terapi'nin mesafeleri aşmada sağladığı avantaj ortadadır. Dışarıda beklemek zorunda kalmadan, her yerden ve her gün --hatta gece saatlerinde bile- huzur içerisinde kolayca ulaşarak taleplerinizi, durumunuzu veya isteklerinizi dile getirebilirsiniz.

Online Terapi ile anonim olmak

Online Terapi hizmetini kendi isminizi belirtmeden de alabilirsiniz. Bu durum, istediğiniz anonimliği size sağlayacaktır.

Online Terapi ile zaman ve yer açısından bağımsızlık.

Hem her zaman hem de oturduğunuz yerden online terapi hizmeti alabilirsiniz. Türkiye’de, Almanya’da, Amerika’da veya Afrika’da bile yaşıyor olabilirsiniz, yaşadığınız yer danışmanlık hizmeti almanıza artık hiçbir engel oluşturmayacak.

Online Terapi ile zamandan tasarruf

Psikoterapi hizmeti almak için en uygun yer ve zamanı kendiniz belirleyin.

İş saatlerine bağlı olmayacaksınız, gitme gelme telaşı yok, park yeri bulma sorunu yok. Danışma sonrası elde edilen neticeleri, şahsen ve yoğun bir şekilde değerlendirebilirsiniz. 

Daha fazla danışmanlık hizmeti almak isteyip istemediğinize, her zaman yeniden karar verebilirsiniz.

Online Terapi ile masraftan tasarruf

Zamanın yanı sıra sanal dünyanın dışında seyahat masrafı gibi diğer masraflardan da tasarruf edeceksiniz. 

Online Terapi ile gizlilik ve mahremiyet

Online Terapi teklifimiz, kesin ve mutlak gizlilik ilkesi dayanır. Talep ederseniz daha önce belirtilmiş olduğumuz gibi danışmanlık hizmetini anonim koruması altında alabilirsiniz. Her şey, mahremiyet ve gizlilik çerçevesinde yürütülecektir. Bilgileriniz, inceleme için asla üçüncü kişilere verilmeyecektir. Prensip olarak bu gizlilik taahhüdü, yürüttüğümüz hizmet kapsamında sizden öğrenmiş olduğumuz tüm mesleki ve kişisel bilgiler için geçerlidir. Bir Danışman’ın gizlilik yükümlülüğü, danışma hizmeti alan ile veren arasında tam güvene dayanmaktadır. Bir insan, yaşadıklarını, duygularını, düşünlerini ve hareket tarzına ilişin bilgilerini ancak verdiği bilgilerin güvenle saklanacağından emin olursa bir danışmana güvenerek açıklayabilir. Verilen danışmanlık hizmetinden veya içeriğinden sizden başka hiç kimsenin haberdar olmayacağından emin olabilirsiniz.

Online Terapi nasıl yapılıyor?

Online Terapi oldukça basit bir şekilde gerçekleştiriliyor:

1.) Online Terapi hizmeti almak istediğinize dair 05445444060 numaralı telefon üzerinden ister arayarak ister WhatsApp mesaj yoluyla kayıt oluşturabilir ve online terapi ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Almanya ve diğer yurt dışı ülkelerden online terapi hizmeti almak isteyenler 00905445444060 nolu numaradan WhatsApp üzerinden bize ulaşabilir.

2.) Tercihiniz üzere Online Terapi'yi SKYPE ya da WhatsApp üzerinden gerçekleştiriyoruz.

3.) Ödeme işlemi yapabilmeniz için IBAN Hesap numaramızı gönderiyoruz. Tarih ve Saati birlikte belirliyoruz. SKYPE ya da WhatsApp üzerinden Online Terapi hizmetine başlıyoruz.

İzmir Online Terapi ile

  • Online Psikoterapi
  • Online Evlilik Terapisi
  • Online Çift Terapisi
  • Online Cinsel Terapi
  • Online Bireysel Terapi

gibi hizmetlerden SKYPE ya da WhatsApp üzerinden İzmir Online Terapi den faydalanabilirsiniz. 

Psikologizmirde.com Danışmanlık ve Eğitim Merkezi Türkiye İzmir'de yüz yüze seanslar vermektedir. Bunun haricinden Dünya'nın neresinde yaşıyorsanız yaşayın Online TerapiOnline Cinsel TerapiOnline Psikoterapi ya da Online Psikolojik Danışmanlık ile SKYPE ya da WhatsApp üzerinden seanslara katılabilirsiniz.